Kuchyňské ostrůvky

Kuchyňské ostrůvky jsou v poslední době velmi žádané. I když vyžadují více prostoru, jejich klady výrazně převažují.

Určitě to sami také dobře znáte. Malá pracovní deska se při větším vaření rychle zaplní a najednou není kam odložit horký hrnec, rozválet těsto nebo kde servírovat hotové jídlo pro celou rodinu. A tak pokud vám nevyhovuje klasické umístění kuchyňské linky, ve kterém je pracovní plocha umístěná proti zdi, ale preferujete větší prostor pro přípravu jídel, a také větší volnost pohybu, pak je kuchyňský ostrůvek ideálním řešením.

Vzhledem k tomu, že kuchyňský ostrůvek umožňuje přístup ze všech možných stran a úhlů, snadno tak mohou v kuchyni pracovat dva i více lidí, kde každý z nich má vlastní pracovní plochu. Ostrůvek lze také využít jako snížený barový pult, u kterého se dá sníst snídaně nebo posedět u skleničky.

Je zajímavé, že kuchyňské ostrůvky se v poslední době využívají dokonce i v panelových domech, kde prostoru nebývá nazbyt. Samotný ostrůvek pak funguje nejen jako praktický prvek v kuchyni, ale zároveň jako optický předěl mezi jednotlivými místnostmi. V těchto menších bytech může ostrůvek obvykle vzniknout jen díky propojení kuchyně a obývacího pokoje.

Pokud chceme do ostrůvku umístit varnou desku nebo dřez, je dobré si ověřit, jak a hlavně za kolik sem povedeme elektřinu nebo vodu a odpady. Vedení v podlaze je vždy náročnější než to klasické kolem stěny.

Další informace a foto na  http://www.stylainterier.cz/clanky/kuchynske-ostruvky-nutnost-nebo-vyhoda-